Dragi naši prezimenjaci. Uskoro bi knjiga o našem rodoslovlju trebala biti izaći iz tiska. Čekaju se još eventualni donatori sa susreta u Šerovini i nakon tog susreta zaključujemo spisak te knjiga ide u proceduru tiskanja. Knjiga je praktički gotova odnosno sve je napravljeno, ali smo zamoljeni da ne pokrećemo njeno tiskanje sve dok ne prođe susret u Šerovini.

Naime svi oni koji do 21.08. uplate donaciju, bit će navedeni u knjizi kao donatori a za taj iznos će besplatno dobiti knjige, računajući da cijena jedne knjige izosi 30 KM. Ovo stalno ponavljamo kako se ne bi mislilo da je riječ o klasičnoj donaciji već se radi o uplati u svrhu rezerviranja određenog broja knjiga. Dvojica naših prezimenjaka su u svrhu dovršetka cijelog projekta uplatili prilično veliki iznos novca i u svom vlasništvu će imati izrazito veliki broj knjiga. Pošto su spomenuta dva Rotima nastanjena u Zagrebu, svi zainteresirani iz Hrvatske koji žele kupiti knjigu moći će to učiniti upravo od njih dvojice ili će morati moliti nekoga od rodbine iz Hercegovine da im knjigu pošalje. Imena dvojice velikih donatora nećemo još objaviti sve dok se ne kompletira cijeli spisak. Knjiga se neće besplatno dijeliti (osim donatorima) jer je vlasništvo Udruge i sav prihod od njene prodaje ići će za potrebe rada Udruge građana Rotima pošto se članarine ne uplaćuju redovito što je nerijetko moglo dovesti do njenog gašenja. Na ovaj način, od ostvarenog prihoda udruzi je zajemčen rad, barem za neko dogledno vrijeme. Javimo se s novim informacijama...