Zahvaljujući poduzetnosti i darežljivosti dvojice naših prezimenjaka iz Zagreba prikupljen je sav potreban novac za tiskanje knjige o rodoslovlju Rotima i to u nakladi od 700 komada. Imena dvojice Rotima nećemo sada navoditi, ali svi koji su imalo bili zainteresirani oko ovog projekta znati će o komu se radi. Spomenuti dvojac na račun udruge uplatio je 3.000 KM iz jednog prostog razloga-da naša knjiga napokon ugleda svjetlo dana. Dio novca će im biti refundiran od osoba koji su također voljni uplatiti donaciju, s tim da pomenuti dvojac nije želio da se sve to sada odugovlači i tko zna kada bi mi dočekali da se skupi kompletan iznos da oni nisu odlučili ubrzati cijelu stvar. U ovakvim stvarima nije pametno isticati pojedine ispred drugih koji su također donirali novac, ali se njima ipak treba odati posebno poštovanje. 

Upravni odbor Udruge građana Rotim donio je odluku kako će cijena knjige o našem rodoslovlju iznositi 30 KM odnosno 120 KN na području Hrvatske, a moći će se nabaviti u jednoj knjižnici u Mostaru odnosno kod jednog od naših donatora u Zagrebu, o čemu ćete biti obaviješteni naknadno. Naime, u ovom slučaju ne radi se o klasičnoj donaciji već o rezervaciji knjiga odnosno svaki donator dobiti će onoliki broj primjeraka knjige u visini doniranog iznosa, računajući vrijednost knjige u iznosu od 30 KM. Pošto je ovdje riječ o ljudima koji su donirali izrazito veliki iznos oni će u svom vlasništvu imati veći broj knjiga i onda će se od njih u Zagrebu moći kupiti vlastiti primjerak, a čime bi i oni refundirali dio uloženog novca. Zbog toga ćemo drugom prilikom navesti njihova imena i način moguće kupovine knjiga u Zagrebu. I na koncu, realan termin jeste da knjigu čitamo u prvoj dekadi rujna jer bi tada trebala biti potpuno gotova, ako sve bude po planu i programu.

www.foto55.com