Radovi na pripremi knjige o Rotimima privode se kraju. Ostalo je još zatvoriti financijsku konstrukciju za tiskanje knjige. 

U tijeku su uplate/donacije za tiskanje knjige od strane nekoliko Rotima s područja Zagreba, Beča i Mostara. Njihove uplate biti će transparentno objavljene na našim stranicama čim novac pristigne na račun udruge, a zajedno sa njihovim uplatama bit će objavljene sve dosadašnje donacije  za ovu svrhu. Ovim putem molimo i ostale Rotime da se odazovu pozivu i da pomognu tiskanju knjige koja će biti od velikog značaja za sve naše naraštaje. Nije bitno koliko će tko uplatiti jer je svaka pomoć dobrodošla. Do sada nije bilo baš nekog pretjeranog odziva među našim prezimenjacima osim nekolicine Rotima kojima i ovom prigodom zahvaljujemo. Što više novca prikupimo knjiga će biti tiskana u kvalitetnijem izdanju. Na kraju knjige nalazit će popis sa imenima svih Rotima koji su izvršili uplate za tiskanje knjige. Svi znamo da je situacija teška, ali postavljamo pitanje (i sebi i Vama koji ovo čitate) zar je moguće da se od više stotina naših obitelji odazove tek nekoliko pojedinaca, nekoliko obitelji? Pa zar moramo izbacivati i skraćivati tekstove te smanjivati broj stranica da bi knjiga bila jeftinija jer nedostaje 50 Eura, 100 KM ili 400 Kuna. Jesmo li mi Rotimi na to spali? 

www.foto55.com